Čo by ste mali vedieť

Vážené pacientky, radi by sme Vás informovali o niekoľkých aspektoch našej komunikácie a chodu našej ambulancie, aby sme spoločne predišli akýmkoľvek nedorozumeniam a zabezpečili hladký priebeh starostlivosti o Vás.

Vyšetrenie

Pripravte si prosím preukaz poistenca a dátum poslednej menštruácie.

Čas začiatku vyšetrenia je orientačný a môže byť ovplyvnený akútnymi prípadmi alebo nepredvídateľnými udalosťami. Ideálne je dostaviť sa do čakárne 10 min pred termínom vyšetrenia.

V prípade oneskorenia Vám bude ponúknutý náhradný termín.

V prípade, že sa nemôžete na objednaný termín dostaviť, zrušte ho telefonicky v pondelok, utorok, streda 14.30-15.30 alebo mailom info@gynsan.sk

Ak sa objednáte a nedostavíte, blokujete tak termín, ktorý mohli využiť iné pacientky.

Pacientky sú pozývané na vyšetrenie V PORADÍ, AKO SÚ OBJEDNANÉ, NIE V PORADÍ,  V AKOM PRIŠLI DO ČAKÁRNE.

Gynekologická ambulancia poskytuje odkladnú (plánovanú) zdravotná starostlivosť.

Isté zdravotné komplikácie ( napr. bolesti brucha, nadmerné krvácanie, komplikácie v gravidite…) si však vyžadujú naliehavú návštevu lekára. Čas pre takéto stavy je vyhradený v pondelky, utorky, stredy a piatky od 7.30 do 8.30h. Počas ostatných ordinačných hodín sa pacient uprednostní len podľa naliehavosti stavu, o čom rozhodne lekár.

Sledujte, čítajte oznamy v čakárni.

Nepožadujte od nás informácie, ktoré sú inak dostupné a zverejnené na našej webovej stránke, stránke VÚC alebo v čakárni na nástenke.

Neklopte! Počkajte na príchod sestričky.

Mailová služba

Mailová služba nie je povinná, je doplnkovou službou pre zlepšenie komunikácie medzi ambulanciou a pacientom  a nie je možné prevziať zodpovednosť za oneskorenú odpoveď. 

Mailová komunikácia slúži hlavne na informácie ohľadom výsledkov vyšetrení, objednávanie a predpis pravidelne užívaných liekov.

Pravidlá používania e-mailovej komunikácie:

 • Táto forma  komunikácie nie je určená na riešenie akútnych zdravotných situácií, konzultácií.
 • Mail by mal byť stručný a jasný, obsahovať meno a priezvisko, rok narodenia.
 • Pri požiadavke o termín preventívnej prehliadky prostredníctvom mailu, prosíme uviesť očakávanú menštruáciu 2-3 mesiace vopred.
 • Poskytujeme možnosť objednávanie sa ONLINE na gynsan.sk Prosím overte si, či už spĺňate ročný interval od poslednej preventívnej gynekologickej prehliadky (rok a 1 deň).
 • Je potrebné rátať s dlhšou čakacou dobou na vyšetrenie, preto sa objednávajte na preventívnu prehliadku v predstihu cca 3 mesiace.
 • Nepožadujte predpis liekov v prípade, že nemáte absolvovanú preventívnu prehliadku.
 • O predpis pravidelne užívaného lieku (napr. antikoncepcia, hormonálna substitučná liečba…) požiadajte takisto v predstihu, nie po dobratí poslednej tabletky.
 • Pri požiadavke o bežné vyšetrenie (nie preventívnu prehliadku) je Vám vždy ponúknutý najskorší voľný termín, nežiadajte nás teda o skoršie termíny.
 • Ak posielate mail mimo ordinačných hodín, počas víkendov, sviatkov, dovolenky, počas našej neprítomnosti v ambulancii, nedostanete naň odpoveď.
 • Ak požadujete výsledok vyšetrenia, odpoveď na Váš mail zašleme až po obdržaní daného výsledku.
 • E-mailovú schránku nesledujeme non-stop.

Z časových a organizačných dôvodov nie je možné dianie na týchto médiách sledovať popri celom dianí v ambulancii a nedá sa rýchla reakcia na každý e-mail nárokovať.

E-mailová komunikácia môže napomôcť riešeniu niektorých situácií, nie však okamžite a nie všetkých.

Je na Vašom rozhodnutí, ak sa nám rozhodnete odoslať  e-mailom ďalšie údaje, fotografie atď. (Zákon č. 18/2018 Z. z. – Zákon o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.)

Opakovaným odosielaním mailu odpoveď neurýchlite.

Telefonická komunikácia

Čas pre telefonické informácie, objednávanie a predpis receptov je určený v pondelok, v utorok a v stredu od 14.30 do 15.30hod.

V čase ordinačných hodín odpovedáme na telefonáty iba v prípade, že nám to situácia na ambulancii dovolí. Prednostne sa venujeme pacientkám v ambulancii.

Mimo ordinačných hodín, počas víkendov, sviatkov, dovolenky a počas našej neprítomnosti v ambulancii sa nedovoláte.

Žiadame pacientky, aby v čase našej neprítomnosti na ambulancii a mimo ordinačných hodín, keď je vstup do čakárne zamknutý, nečakali pred dverami, neklopali a nežiadali informácie vo vedľajších ambulanciách ani v lekárni.

Informácie o ordinačných hodinách, prípadne oznam o našej neprítomnosti na ambulancii je vždy pri vstupe do čakárne na viditeľnom mieste.

Aktuálne informácie a oznamy sú tiež dostupné na webovej stránke VUC alebo www.gynsan.sk

 

Ďakujeme za porozumenie.

Platné od 1.7.2024

ORDINAČNÉ HODINY

Pondelok 7:00 - 12:30 13:00 - 14:00
Utorok 7:00 - 12:30 13:00 - 14:00
Streda 7:00 - 12:30 13:00 - 14:00
Štvrtok 7:00 - 12:30 13:00 - 14:00
Piatok 7:00 - 12:00

Počas letných prázdnin informácie o výsledkoch a objednávanie na vyšetrenie len osobne
alebo mailom na info@gmail.com